Cenově dostupné spotřebitelské drony vytvořily tyto neuvěřitelné fotografie

307
Weather Snake @WIRED / Twitter.com
pixabay.com

Přestože mají drony dlouhou historii, teprve v nedávné době zaplavily trh komerční varianty a získaly si stále větší oblibu. Tradiční fotoaparáty jdou stranou a fotografové se vydávají do oblak, aby pořídili skutečně úchvatné snímky.

Nástup komerčních bezpilotních letounů znamená významný posun v oblasti leteckého snímkování, které se z domény určené výhradně pro vládu stává každodenním nástrojem pro civilisty. Počátky fotografických dronů sahají až do roku 1882, kdy jeden inovátor vymyslel draka vybaveného časovanou výbušnou náloží, která spustila připojený fotoaparát. Přesuneme-li se do dnešní doby, drony se vyvinuly ve vysoce sofistikovaná zařízení, milionkrát dokonalejší.

Ať už jste zkušený profesionál, nebo amatérský nadšenec, použití dronu nabízí fantastickou příležitost prozkoumat perspektivy z nového úhlu pohledu. Za tento koníček se však platí, protože drony se na platformách, jako je Amazon, prodávají za tisíce dolarů. Technologie v této oblasti se stále vyvíjí a úchvatné snímky, kterých jsme dnes svědky, jsou pouhým výchozím bodem.

1 of 31